Aardbeving bij Geelbroek, wat kunt u doen?
14 maart was er een beving bij Geelbroek in Drenthe. Dit gebied valt onder verantwoordelijkheid van de Commissie Mijnbouwschade. Voor het melden van schade neemt u contact op met de Commissie via www.commissiemijnbouwschade.nl of tel. 088 - 0424 270. Op die website kunt u een postcodecheck doen. Staat uw woning in het gebied waar het IMG schade vergoedt? Dan kunt u schade ook bij ons melden. Dat kan via Mijn Dossier. Heeft u algemene vragen, dan kunt u ons Serviceloket bellen op 0800 - 4444 111. Ook een mogelijk acuut onveilige situatie (AOS) kunt u bij ons melden via het Serviceloket of het formulier op onze website. Ga naar de postcodecheck
De ‘Schade aan gebouwen en objecten' pagina is niet gevonden voor de doelgroep Huurders die u heeft gekozen.
Kies links in het menu voor informatie die wel beschikbaar is voor Huurders.
-
Komen eerder beoordeelde schades voor vergoeding in aanmerking?
Nee, eerder beoordeelde schades komen niet in aanmerking voor een vergoeding. Maar soms kunnen schades niet hersteld worden als eerder behandelde schades niet hersteld zijn of worden. In dat geval wordt herstel van deze schades wel meegenomen als u kiest voor herstel met eigen aannemer of een aannemer via het IMG.
-
Ik bezit meerdere woningen of gebouwen. Als ik in aanmerking kom voor Herstel, hoe vaak mag ik dit dan aanvragen?
Er kan maximaal drie keer een vergoeding voor Herstel en/of een (aanvullende) vaste vergoeding aan een aanvrager worden toegekend. Wanneer iemand bijvoorbeeld meerdere woningen of gebouwen bezit, kan het voorkomen dat deze persoon voor elk gebouw schade meldt. Schade mag altijd worden gemeld, maar als de aanvrager een (aanvullende) vaste vergoeding of herstel wil ontvangen, dan kan dit de aanvrager maximaal drie keer worden toegekend.
-
Waarom kan iemand maximaal drie keer een (aanvullende) vaste vergoeding of herstel met eigen aannemer of met aannemer via IMG ontvangen?
Bij deze twee manieren van schade-afhandeling doen wij geen onderzoek naar de oorzaak van schade. Door deze maximaal drie keer toe te mogen kennen, willen wij het risico op overcompensatie beperken.
-
Kan een aannemer werken voor zowel het IMG als NCG?
Ja, maar de aannemer moet wel een overeenkomst tekenen met ons voor herstel met een eigen aannemer.